• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Doğru koçu seçmek

Doğru koçu seçmek
Koçluk

'

Doğru koçu seçmek “Coach” Fransızca kökenli bir sözcüktür. Anlamı insanları bir yerden diğerine taşıyan araç, araba’ dır. 1840’ larda özel öğretmenler için kullanılırdı. 1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılmaya başlandı. Kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında ise 1985 yıllarında Dr. Dick Borough tarafından kullanıldı. Daha sonralarda giderek popülaritesi arttı ve koçluk okulları bile açıldı. Şu an 30 ülkede yaklaşık 7000 üye bu alanda çalışmaktadır. Böylesine hızlı yayılmasının nedeni, kısa zamanda çok etkili sonuçlar elde etmesidir.

Koçluk ise şirketlerin kendi kültür, bilgi ve becerilerini yeni nesil yönetici adaylarına aktarmaları üzerine kurulu. Mentorlukta önemli olan şirketin geleceğinde önemli rol alacak kişiyi seçmek. koçluk ise seanslar ihtiyaca göre genelde haftada bir saat olarak dizayn ediliyor. Minimum 4- 5 aylık bir çalışma süresi söz konusu. Koçlar, iş dünyasında yönetim, eğitim ve insan kaynakları konuları ile psikoloji alanında aile ve ilişki terapisi konularında uzman isimler arasından seçiliyor.

Yaşamınıza Koçluk yapmamızı isterseniz,  detaylı bilgi için burayı tıklıyarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Koçu olmak istiyorsanız, detaylı bilgi için burayı tıklıyarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

'

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Doğru koçu seçmek başlıklı 1532 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın