• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Kursları İzmir Karşıyaka

Koçluk Kursları İzmir Karşıyaka
Koçluk

Koçluk, profesyonel koçlar eşliğinde insanların içlerindeki potansiyeli ortaya çıkartarak performanslarını artırmalarına ve hayat kalitelerini yükseltmelerine yardım eden bir meslektir. Diğer bir deyişle, yoğun yaşam koşulları içinde hedefinden sapmış bireylerle yaşamdan ne istediklerini belirledikten sonra hedeflerine ulaşmak üzere çıktıkları zor yolculukta önden gidip ışık tutarak “Haydi az kaldı, yapabilirsin!” diyen kişilerdir. Koçluk, şu anda olduğunuz yer ile olmak istediğiniz yer arasındaki mesafeyi kısaltma sürecidir. Etkin dinleme becerisine sahip olan profesyonel koçlar, size doğru soruları sorarak kendiniz ile ilgili düşeceğiniz şüpheler sonucunda çözümü sizin bulmanızı sağlarlar.

Koç, danışanın başarmak istediğini keşfederek, danışanın kendi kendini keşfetmesinde onu cesaretlendirmek, danışan tarafından geliştirilen çözüm ve stratejileri ortaya çıkarmak, danışanı sorumlu ve hesap verebilir tutmaktır.

Bireysel Koçluk yanı sıra bir de Kurumsal Koçluk vardır. Koçluk, sadece şirketlerin çalışanlarını elde tutmasına değil, onların gelişmelerine de katkı sağlıyor. Araştırmalar, koçluğu uygulayan şirketlerin altı kat daha fazla verimli olduğunu gösteriyor. Koçluğu uygulayan işletmelerde daha az eleman sirkülasyonu, daha etkili liderlik, daha odaklı takımlar, daha etkili stratejiler oluyor. Koçluk sayesinde yöneticiler takımlarını daha iyi motive ederek uyumlu hale getiriyor.

Koçluk ne değildir?

Koçluk, psikolojik danışmanlık veya bir tür terapi değildir. Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerle çalışmaz. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında danışan, uzman terapistlere yönlendirilir.

Yaşam Koçluğu / Bireysel Koçluk & Kurumsal Koçluk

Yaşam Koçu bireysel uygulamalar yapar. Kurumsal Koç ise, iş yerlerinde verimliliğin artırılması amacıyla başarıya giden yolda belirlenen hedeflere odaklanmayı sağlayan, sorunlarla uğraşan kişidir. Firma için  uygun adayların araştırılıp bulunmasında, pazarlama ve satış bölümlerinde motivasyonun artırılarak üretimde kalite ve verimin sağlanmasında Kurumsal Koçluk büyük bir rol oynar.

Koçluk kimler için gerekli?

Gelişim odaklı bir değişim arzusunu duyan her kişi ve kurum içindir.

Hayatının herhangi bir noktasında tıkanıklık yaşayan, bir kısır döngü içinde olup ilerlemekte güçlük çeken kişiler içindir.

Yaşamında bir değişim isteyen herkes (evlilik, boşanma, yeni iş, yatırım, kilo verme, sigarayı bırakma, vs.)

Üniversite sınavına hazırlanan gençler, girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller, gelişime açık şirketler, eğitim kurumları (dershaneler, özel okullar, vb.), bireysel ve takım olarak yapılan tüm spor dalları ile ilgilenen herkes.

Koçluk süresi ne kadardır?

Bu süre minimum 16 haftadır. Bireysel görüşmeler gerek yüz yüze gerekse telefon veya internet vasıtasıyla da yapılabilinir.Bireysel görüşmelerde ilk ayda haftada bir, sonra duruma ve danışanın isteğine göre ayda üç veya iki olabilir. Seanslar 40-60 dakika arasında değişebilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Koçluk Kursları İzmir Karşıyaka başlıklı 1533 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın