• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Koçluk Nedir? Neyi Hedeflemektedir?

Koçluk Nedir? Neyi Hedeflemektedir?
Koçluk

 Koçluk, “danışanların kişisel ve mesleki potansiyellerini artırmak amacıyla danışanın düşünceleri ve yaratıcı süreçlerini harekete geçirici şekilde kurulan bir yol arkadaşlığıdır. Koçluk yaklaşımı, danışanı hayatının ve işinin uzmanı olarak konumlandırmaya dayalıdır ve her danışanın yaratıcılığı, potansiyeli ve birikimi esastır ve başlangıç noktasıdır. Profesyonel koçlar danışanların özel ve mesleki hayatlarında tatmin edici çözümler üretebilmeleri için sürekli bir ortaklık sunarlar. Nihai amaç performanslarını ve hayat kalitelerini artırmalarını sağlamaktır. Dolayısıyla, koçluk bağı kuran bireyler kişisel hedefler ve fırsatlar hususunda yepyeni perspektifler görmeyi, düşünme ve karar alma becerilerinin gelişmesini, başkalarıyla olan ilişkilerinin yararlılıklarının artmasını, özel ve iş hayatlarında seçtikleri rolleri sürdürmede gereken özgüveni oluşturmayı bekleyebilirler. Bu beklentiler de koçluk sayesinde gerçekleşir. Kurumlarda ihtiyacın belirlenmesi neden önemli? Çoğu kurumda, yöneticilerin gelişimleri için İnsan Kaynakları veya Tepe yönetimi tarafından ihtiyaç olarak belirlenen kişisel gelişim hedeflerden biri olarak kabul edilse de, koçluk yaklaşımının ve uygulamalarının en önemli katma değeri kuşkusuz ,kişinin kendisi için bir gereksinim olarak görmesi halinde ortaya çıkıyor.

Koçluk çalışmalarında sürecin sağlıklı başlanması için kişiye kendisinin nasıl algılandığını yansıtmak gerekiyor. Gerçekleştirilen bu başlangıç uygulaması, danışan açısından önem taşıyor ve öyle ki değişime açık olması, değişimi istemesi, kabul etmesi ve harekete geçmesi veya harekete geçmeye istekli olması yönünü güçlendirebiliyor. Koçluk süreci yöneticiler için etkin olarak işlemeye başladığında ise, farklı bakış açılarından bakmayı, yönetselliklerini fark etmeyi, kendini tartmayı geliştirdikleri gözlemleniyor. Performans koçluğu kurum içinde uygulandığında, hedeflenen yetkinliklerin oluşturulmasında ciddi ve planlı – sistemli bir destek sağlamaya ve gelişimin sürekliliğine yol açıyor. “Etrafınıza önceki bakış açılarınızdan değil daha farklı açılardan bakmaya hazır olun, sizin dünyanız ve çevreniz ile ilişkili olduğunuz dünya değişecek.

” Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Koçluk Nedir? Neyi Hedeflemektedir? başlıklı 1369 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın