• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Koçluk

Muğla Koçluk
Koçluk

 Profesyonel Koçluk,  danışanların özel ve iş yaşamlarında istenilen sonuçları elde etmelerine yardım eden bir işbirliği sürecidir. Profesyonel Koçluk,  danışanların performansını arttırmak, öğrenmelerine derinlik ve yaşamlarına kendi kaliteleriyle zenginlik katmayı hedeflerler. Profesyonel Koçluk danışanının bugün nerede olduğuna ve yarın ne yapmak ve nerede olmak istediğine odaklanır. Profesyonel Koçluk dünyada uzun zamandan beri yapılırken Türkiye’de henüz ilk dönemlerini yaşamaktadır. Profesyonel Koçluk gelişimine göz atarsak Profesyonel koçluğun,  psikoloji,davranış bilimleri, trans, meditasyon, kariyer geliştirme, iletişim, duygusal zeka,  mitolojiye, kişisel gelişimden sosyal psikolojiye, sistem yaklaşımından spor psikolojisine ve eğitime kadar birçok bilim ve disiplinden yararlanmıştır. Bu sayede Profesyonel koçluğun tarihi geçmişe dayanmaktadır. Tarihte konsept olarak yaşam koçluğu Life, iş ve Yönetici Koçluğu da  önce yerini alır.

 

Profesyonel Koçluk 1960‘larda ABD. Newyork’ta geliştirilmiştir. Yaşam  becerileri eğitimini ilk dr. Winthrop Adkins ve Dr. Sidney Rosenberg bir model olarak “yoksulluk karşıtı” grup programları için kullanmıştır.  Onlar araştırmalarından elde ettikleriyle yaşam ve değişim için, yetişkinlere avantaj sağlamayan  ve bilişsel ve duygusal bariyerlere hitap etmeyen uygunsuz,  etkisiz ve  geleneksel eğitimi atmışlardır. Yaşam becerileri modeli ilk Kanada’da benimsendi ve  kişiler arası becerileri ayırma gereğinden  problem çözme fikri ilave edildi. Bu zamanlarda Koç adı gruptan faydalananların isteğiyle tanındı. Kanada, Amerika ve Avustralya devam eden değişikliğe  geçen onlu yıllarda ev sahipliği yaptı. Dünyada  ayrı bir sektör olması ve günlük kullanılan kelimelerin arasına koç ve koçluk kelimeleri 1980’lerin sonlarında katıldı. Yeni dünya Amerika’da en hızlı gelişen sektör yaşam koçluğu. Türkiye’de eğitimli Profesyonel Koçların sayısı henüz bir elin parmakları kadar olsa da devam eden yıllarda ciddi artışın olacaktır.

 

Profesyonel koçluk Eğitimi Ne Kazandırır ?

 

•    Profesyonel koçluk yaşama farklı bakış  açıları ile bakmanızı sağlayabilir.

 

•    Profesyonel koçluk bireysel kapasitenizi fark yaratmayı hedefler.

 

•    Profesyonel koçluk  iletişim becerileri etkin seviye taşımayı hedefler.

 

•    Profesyonel koçluk etkin ve pratik  düşünme yolları kazanmanızı sağlar.

 

•    Profesyonel koçluk kişiler ile iletişim esnasında karşı tarafı daha fazla anlayabilmenizi sağlar

 

•    Profesyonel koçluk hedefleriniz giden yolu size aydınlatır.

 

•    Profesyonel koçluk hedeflerinizi en doğru ve net şekliyle belirleyebilmeyi amaçlar.

 

 •    Profesyonel koçluk hedefe giderken kendinizi motive etmenizi sağlar.

 

Profesyonel koçluk, dünyanın 21. yüzyıldaki en popüler mesleği.10 yıldır iş dünyasında da kullanılan Profesyonel koçluk, yöneticilerin kariyerine katkı sağlıyor. Dünyanın en ünlü yönetici Profesyonel koçlarından Iain Martin, 'İyi bir koçla başarısız olmak, imkansız' demiş.

 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Koçluk başlıklı 1470 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın